Pociťujete stres nebo vás bolí hlava? Pomozte si touto jednoduchou masáží

Pociťujete stres nebo vás bolí hlava? Pomozte si touto jednoduchou masáží Zdroj: Shutterstock

Masáže jsou účinným prostředkem k tomu, aby si odpočinula jak naše mysl, tak také naše tělo. Jenže ve většině případů opravdu kvalitní masáže nestojí zrovna málo a vytížený člověk, ačkoliv by rád, na ně nemá ani příliš času. Jak si tedy pomoci sami?

Jednoduchou masáží určitého bodu na těle se vám dostane příjemný relax a navíc vám tato masáž zabere jen pár sekund a není ani nijak náročná! A o který bod jde? Je to místo přesně mezi obočím. Masáží tohoto bodu docílíte lepší soustředěnosti. Navíc vaše tělo zbaví přebytečného napětí, uleví očím, pokud pracujete u počítače, a navíc k tomu všemu dokáže ještě odstranit nepříjemnou bolest hlavy.

Zdroj: Shutterstock

Jak masáž provést?

Jednoduše přitiskněte na tento bod svůj prst a jemně jím přejíždějte 3 centimetry dolů a poté 3 centimetry nahoru. Masáž bodu by měla průměrně trvat tak minutu. Podle výzkumů je masáž tohoto citlivého bodu opravdu velmi účinná, protože dokáže aktivovat mozkové centrum a uklidnit tělo, pokud právě pociťujete stres. Navíc podle výsledků také dokáže zregenerovat pokožku a zlepšuje lidskou intuici.

Takže příště až vás nečekaně rozbolí hlava anebo budete cítit stres, víte, co máte dělat! 

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2022 12:12 Nahlásit obsah