Rady, které vám pomohou v horkých dnech ochladit tělo i bez bazénu

Rady, které vám pomohou v horkých dnech ochladit tělo i bez bazénu Zdroj: Shutterstock

Jakmile teploty ve stínu dosahují 30°C, je velmi těžké najít něco, co by dokázalo naše tělo ochladit. Samozřejmě, že se nabízí možnost skočit po hlavě do bazénu, jenže co dělat, když jsme třeba v práci?

Meteorologové hlásí, že je před námi horké léto, během kterého můžeme očekávat opět vysoké teploty, jako tomu bylo v minulých letech. Proto je dobré vědět, co nám při těchto teplotách pomůže se alespoň trochu ochladit.

Dodržujte pitný režim

V letních měsících je dodržování pitného režimu obzvláště důležité. Správně byste měli vypít alespoň litr a půl až dva litry tekutin denně, nejlépe neperlivé a čisté vody. Skvělou variantou, pokud nejste příliš velcí fanoušci obyčejné vody, jsou vychlazené bylinkové čaje, jako je mátový, meduňkový a můžete sáhnout i po kopřivovém. Obloukem se raději vyhněte kávě a sladkým limonádám.

Výběr těch správných potravin

Dokonce i zařazením určitých potravin do vašeho jídelníčku můžete své tělo ochladit. Tabu by pro vás měly být tučná a smažená jídla. Vyhledávejte spíše něco lehčího a skvělou variantou jsou mléčné výrobky, především bílé jogurty a kefírová mléka. Určitě také neprohloupíte, když si místo knedlo vepřo zelo dáte k obědu zeleninový salát s osvěžujícím dresingem.

Zdroj: Shutterstock

Studené obklady

I studené obklady vám během těchto parných dnů mohou pomoci. Vyždímaný a vlhký ubrousek položte na zátylek anebo na čelo. Jedna babská rada také zní, že pomáhá olizovat si zápěstí, to ale spíše zkoušejte doma než na veřejnosti.

Barva oblečení

Během léta byste se nejlépe měli úplně vyhnout tmavým barvám, které slunečné paprsky k sobě jen přitahují a pohlcují, takže černou barvu nechte raději až na podzim. Volte spíše světlejší odstíny a lehké, vzdušné látky, které vaše tělo před přímým sluncem ochrání.

Autor:
Publikováno: 27. 7. 2021 09:43 Nahlásit obsah