Nejstarší instruktorka jógy oslavila 100 let: Na svůj věk se rozhodně neohlíží

Nejstarší instruktorka jógy oslavila 100 let: Na svůj věk se rozhodně neohlíží Zdroj: shape.com

Ani přibývající věk nemusí být překážkou toho, abyste vypadala a cítila se skvěle a dělala věci, které vás baví. Důkazem tohoto tvrzení je americká instruktorka jógy Tao Porchon-Lynch. Tato mimořádná žena pro jógu doslova žije, a to od svých 7 let. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby této dámě nebyla už rovná stovka.

Tao Porchon-Lynch, která veřejnosti dává pravidelné lekce jógy v New Yorku, sfoukla nedávno na dortu už 100 svíček. Většina z nás si může nechat o tomto mimořádném věku jenom zdát. Ačkoliv toho má Tao hodně za sebou, není klasickou důchodkyní. Svůj život stále žije aktivně a s elánem.

Zdroj: Yogajournal.com Tato věčná optimistka věří, že za tajemstvím jejího stého jubilea se skrývá právě jóga, která do ní vlévá spoustu pozitivní energie. „Když se ráno probudím, podívám se na slunce a řeknu si, že dnes prožiju nejlepší den svého života. A vždycky to tak je,“ směje se 100letá dáma.

Zdroj: money.com Tao Porchon-Lynch začala cvičit jógu už ve svých 7 letech, když se svou rodinou žila v Indii. Jednoho dne se procházela po pláži, když uviděla skupinu chlapců, kteří protahovali svá těla do různých pozic. Tao toto pro ni dosud neznámé cvičení chtěla ihned vyzkoušet. I když jí její teta řekla, že jóga není vhodná pro dámu, Tao byla vytrvalá a tohoto meditativního cvičení se rozhodně nechtěla vzdát.

Její vytrvalost jí zůstala i v pozdějších letech. Do studia jógy se naplno ponořila už jako teenagerka, následně se pustila do pořádání kurzů jógy pro veřejnost. Této neobyčejné instruktorce jógy pod rukama prošly tisícovky studentů.

Zdroj: Sarahbeekmans.com Tao Porchon-Lynch pro jógu doslova žije. Její zapálení rozhodně nezůstalo bez povšimnutí. V roce 2018 získala v Indii ocenění Padma Shri za sociální práci, což je v této zemi čtvrté nejvyšší civilní ocenění.

100letá Tao je nesmírně aktivní ženou. Kromě jógy se věnuje také společenským tancům. V roce 2015 jste ji mohli vidět třeba v zábavné show America´s Got Talent, kde si s 26letým tanečním partnerem střihla salsu.

Autor:
Publikováno: 23. 4. 2019 09:54 Nahlásit obsah