Čtyři nápoje a jídlo na řeckém Mykonosu vyšlo turisty na 17 tisíc korun. Dali si koktejl, tři pomerančové šťávy a porci krevet

Čtyři nápoje a jídlo na řeckém Mykonosu vyšlo turisty na 17 tisíc korun. Dali si koktejl, tři pomerančové šťávy a porci krevet Zdroj: Shutterstock

V dovolenkových destinacích na jihu Evropy může být pořádně draho. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili italští turisté, kteří zavítali do restaurace na řeckém ostrově Mykonos. Překvapení Italové za jeden koktejl, tři pomerančové šťávy a jednu porci krevet zaplatili neuvěřitelných 711 eur, tedy v přepočtu 17 tisíc korun.

Skupina italských turistů navštívila na pláži Platis Gialos na Mykonu restauraci DK Oyster', která láká hosty na plážové lehátko a slunečník zdarma, ovšem záměrně neukazuje své menu s cenami. Nicnetušící Italové si objednali jeden koktejl, tři pomerančové šťávy a jednu porci krevet.

Když ale došlo na placení, personál restaurace jim naúčtoval neskutečných 711 eur, tedy 17 tisíc korun. O svém šokujícím zážitku Italové informovali v recenzi na portálu TripAdvisor. Doporučili ostatním, aby se tomuto podniku obloukem vyhnuli a zavítali do levnější restaurace.

Zdroj: Shutterstock Italové ve svém recenzi, v níž přímo sdíleli také účtenku, podotkli, že chtěli zavolat na restauraci DK Oyster' policii. Rozmysleli si to ale z toho důvodu, protože je tlačil čas a spěchali zpátky na loď.

“Úplný úlet. Zaměstnanci tohoto podniku nás doslova nachytali tím, že nám zablokovali cestu a nabídli nám plážová lehátka zdarma. Žádná zmínka o vysokých cenách. Všude bylo rušno, takže jsme jejich nabídku přijali a posadili se. Objednali jsme si 1 pivo, 1 sodovku a 2 další nealkoholické nápoje, pokusili se nám naúčtovat 270 eur,” napsali v recenzi na řeckou restauraci DK Oyster' další nespokojení turisté.

Zdroj: Briflynews.com, Tripadvisor.com
Autor:
Publikováno: 28. 8. 2023 10:15 Nahlásit obsah