Tyto geniální triky vám usnadní letní dovolenou: Cesta k moři bude poklidnější a pobyt u moře pohodovější

Tyto geniální triky vám usnadní letní dovolenou: Cesta k moři bude poklidnější a pobyt u moře pohodovější Zdroj: Shutterstock.com

Čas letních dovolených je v plném proudu. Abyste si užili pobyt u moře se vším všudy, shromáždili jsme pro vás několik geniálních triků, které byste měli znát i vy. Díky těmto vychytávkám se vám bude lépe cestovat, předejdete případným nepříjemnostem během pobytu a na pláži u vody zažijete větší pohodu.

Pořiďte si kopie těch nejdůležitějších dokladů

Oskenujte si svůj občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, kartičku pojišťovny a další důležité doklady. Jejich digitální kopie si pošlete na svůj e-mail. Budete tak skvěle jištěni pro případ jejich ztráty nebo odcizení.

Zdroj: Realsimple.com

Na skleněné lahve s vínem či dalšími nápoji dejte ochranné návleky

Není nic horšího, než rozbitá láhev vína mezi oblečením. Abyste této kalamitě předešli, navlékněte na skleněnou láhev ochranný obal. Nemusíte si jej hned kupovat ve specializovaném obchodě. Postačí vám také nafouknuté dětské rukávky nebo bublinková fólie.

I když zapomenete nabíječku telefonu, nic se neděje

Pokud jste si zapomněli sbalit „zásuvkovou část“ nabíječky telefonu, nedělejte si zbytečné vrásky. Až dojedete do svého dovolenkového ubytování, zkontrolujte na svém pokoji či apartmánu zadní část televizoru. Obvykle zde najdete USB port, který můžete propojit kabelem se svým telefonem, a tak pohodlně nabíjet.

V případě, že doma zapomenete nabíječku celou, i tak máte další možnost. Zeptejte se mile svého poskytovatele ubytování, zda by vám ji nepůjčil. Buďte si jisti tím, že vám vyjde vstříc.

Zdroj: Pacsafe.com

Před vytečením kosmetiky vás ochrání obyčejná fólie

Když míříme na letní dovolenou, bojíme se i dalších katastrof než jenom rozbité lahvi vína. Často máme strach také z toho, že nám do oblečení vyteče šampon, sprchový gel, micelární voda nebo tělové mléko. Už nic takového se vám nikdy nestane, pokud vyzkoušíte následující jednoduchou vychytávku.

Z každého kosmetického produktu odšroubujte vrchní víčko. Na hrdlo plastové lahve dejte igelitový sáček a víčko opět zašroubujte. Takto si můžete být jistí tím, že vám do pečlivě zabalených zavazadel rozhodně nic nevyteče.

Své boty mějte na pláži otočené podrážkou vzhůru

Když budete celý den na pláži, neměli byste zapomenout ani na tuto důležitou vychytávku. Svou obuv mějte na pláži vždy otočenou podrážkou vzhůru. Zabráníte tak tomu, aby sluníčko příliš rozžhavilo vaši vnitřní část bot. Díky tomu se vám bude po opalovačce z pláže mnohem lépe odcházet. O další plážových vychytávkách se můžete dočíst také v tomto našem článku.

Zdroj: Pinterest.com

Pořiďte si do auta alternativní odpadkový koš

Ve spižírně jistě máte podélnou dózu na sypké potraviny, jako jsou luštěniny, mouka nebo cereálie. Tentokrát si tuto prázdnou dózu vezměte s sebou na dovolenou. Při cestě autem ji totiž můžete využít jako alternativní odpadkový koš. Její nespornou výhodou je, že se skvěle vejde do bočních dveří u řidiče nebo spolujezdce. Zvlášť jestli máte malé děti, díky tomu triku předejdete velkému nepořádku v autě.

Autor:
Publikováno: 11. 7. 2019 14:12 Nahlásit obsah