Policista se u tragické dopravní nehody zachoval jako pravý otec: Jeho přístup dojímá svět

Policista se u tragické dopravní nehody zachoval jako pravý otec: Jeho přístup dojímá svět Zdroj: dailymail.co.uk

Policisté, hasiči i záchranáři vám potvrdí, že nejhorší částí jejich práce je zasahovat u tragických dopravních nehod, během kterých umírají lidé. Zvlášť jde-li o děti, nebo dokonce celé rodiny. Uznání si zaslouží americký policista Nick Struck, který po těžké autonehodě rozptyloval malou holčičku, která jako jediná z rodiny vyvázla bez újmy.

Vážná dopravní nehoda šestičlenné rodiny

Nedávno svět oblétly fotky coloradského policejního důstojníka Nicka Strucka, který drží v rukách malou holčičku, zatímco v poli za ním je převrácený SUV automobil. Tato fotka má smutné pozadí. Nick Struck byl totiž přivolán k vážné autonehodě šestičlenné rodiny, během které na místě zemřel otec rodiny, který auto řídil.

K nehodě SUV auta došlo tak, že mu za jízdy praskla pneumatika, v důsledku čehož automobil skončil mimo silnici převrácený na střechu. Policisté potvrdili, že při nárazu oba rodiče a jejich tři starší děti neměli bezpečnostní pásy, proto byl výsledek nehody tak tragický. Otec zemřel na místě a mámu se třemi dětmi zdravotníci transportovali do nemocnice.

Zdroj: dailymail.co.uk

Holčičku zachránila autosedačka

Jediný, kdo autonehodu přežil bez jakéhokoliv škrábance, byla holčička batolecího věku. Důvod? Seděla zapásovaná v kvalitní autosedačce, a to jí zřejmě zachránilo život. Když policisté přijeli na místo, snažili se dostat ke zraněným. Nick Struck, který je sám otcem, si vzal na starost právě toto nezraněné dítě.

„Když přijedeme k nehodě, kde jsou přeživší lidé, snažíme se je v první řadě uklidnit. Pokud jsou ve voze navíc děti, staráme se hlavně o ně. Proto jsem neváhal a vzal jsem si tu malou holčičku okamžitě stranou,“ říká policista Nick Struck, který je sám otcem dvouleté dcery.

Policista přesně věděl, co dělat

Zatímco policisté vyprošťovali ostatní členy rodiny z auta, Nick Struck se snažil malou holčičku co nejvíc rozptýlit. Přesně věděl, co dělat, aby toto dítě zůstalo klidné. Začal mu zpívat oblíbenou dětskou písničku Twinkle Twinkle Little Star (Blikej, blikej hvězdičko), kterou miluje i jeho dcera.

Tento muž věděl, že se do příjezdu psychologa musí o malou holčičku postarat sám, proto jí ukazoval i mraky na obloze, říkal rýmovačky a zpíval i další dětské písničky. Holčička se zklidnila, a tak nevnímala, co se děje za ní.

Zdroj: facebook.com

Připadlo mu, že drží v náručí svou dceru

„Když jsem si holčičku vzal do náručí, připadlo mi, jako bych držel svou vlastní dceru. Jednal jsem naprosto přirozeně. Holčička se chytla mé paže a poslouchala, co jí zpívám a vyprávím. Abych ji udržel v klidu a bezpečí, dělal jsem zkrátka to, co by udělal táta pro svou dceru,“ vysvětluje coloradský policista.

Lidé, kteří přihlíželi vyprošťování lidí z auta, Nicka Strucka náhodně vyfotili, kterak v náručí drží malou holčičku a něco jí ukazuje na obloze. Fotografii posléze zveřejnili na sociálních sítích, v důsledku čehož se z Nicka stal prakticky přes noc velký hrdina. Tento policista si od desetitisíců lidí zasloužil obdiv a uznání. Podle jeho slov šlo o samozřejmost a rozhodně by se nezachoval jinak.

Autor:
Publikováno: 13. 3. 2020 15:20 Nahlásit obsah