Kategorie Jarní bylinky

Článek
Jarní bylinky v kuchyni: Pochutnejte si na sedmikráskách, medvědím česneku či bršlici kozí noze
Jarní bylinky v kuchyni: Pochutnejte si na sedmikráskách, medvědím česneku či bršlici kozí noze Kdo by nemiloval jaro? Během tohoto ročního období se po dlouhé zimě probouzí příroda a všechno kolem raší a kvete. Krásu jara můžete vnímat všemi smysly. Nejen zrakem, čichem, hmatem a sluchem, ale i chutí. Už jste některé jarní bylinky a květiny vyzkoušeli v kuchyni? Máme pro vás tipy na rostlinky, na kterých si stojí za to pochutnat.
Článek
Smetánka lékařská je v plném květu: Vyrobte si pampeliškový med nebo sirup
Smetánka lékařská je v plném květu: Vyrobte si pampeliškový med nebo sirup Kdo by nemiloval žluté koberce pampeliškových květů? Nemusíte si z nich pouze uplést věnec do vlasů. Z květů pampelišky neboli smetánky lékařské si připravte vynikající med, který vám pomůže od kašle a nachlazení. Z pampeliškových květů si rovněž můžete vyrobit lahodný pampeliškový sirup.
Článek
Pesto z medvědího česneku chutná v pomazánkách i s těstovinami
Pesto z medvědího česneku chutná v pomazánkách i s těstovinami Máte své tajné místo, kde roste medvědí česnek a kam chodíte rok co rok? Tuto zdraví prospěšnou a voňavou jarní bylinku si nemusíte vychutnávat jenom v čerstvém stavu. Připravte si pesto z medvědího česneku, které je výborné nejen v těstovinách. Přidat jej můžete také do salátů, pomazánek nebo pod maso.
Článek
Tinktura z medvědího česneku: Posiluje imunitu a bojuje proti virům a bakteriím
Tinktura z medvědího česneku: Posiluje imunitu a bojuje proti virům a bakteriím Na mnohých místech Česka již začínají rašit první lístky medvědího česneku. Abyste si mohli výhod této zázračné jarní bylinky užívat po celý rok, připravte se z ní tinkturu. Právě tinktura z medvědího česneku je výborná na posílení imunity, pomáhá i v boji proti virovým a bakteriálním onemocněním.
Článek
Řeřicha setá obsahuje cenný koktejl vitaminů a minerálů. Snadno si ji vypěstujete doma na parapetu
Řeřicha setá obsahuje cenný koktejl vitaminů a minerálů. Snadno si ji vypěstujete doma na parapetu Už nedočkavě vyhlížíte jaro? Pokud jste už vánoční výzdobu schovali na příští rok, určitě se těšíte na to, až si budete za pár týdnů pochutnávat na prvních jarních bylinkách. Co si toto čekání zkrátit? Vysejte si doma řeřichu, která skvěle chutná, a navíc má spoustu zdraví prospěšných látek.