Kategorie Masopust

Článek
Recept na masopustní šišky: Smažené šišky s rozinkami chutnají obalené ve skořicovém cukru i s marmeládou
Recept na masopustní šišky: Smažené šišky s rozinkami chutnají obalené ve skořicovém cukru i s marmeládou Milujete masopustní koblihy? V tom případě stojí za ochutnání také smažené šišky s rozinkami, bez kterých si spousta lidí nedokáže představit období masopustu. Přinášíme vám proto osvědčený recept na masopustní šišky, abyste si mohli doma tuto dobrotu připravit i vy.
Článek
Recept na masopustní bobíky: Toto jednoduché šlehačkové cukroví je skvělou náhradou za koblížky
Recept na masopustní bobíky: Toto jednoduché šlehačkové cukroví je skvělou náhradou za koblížky K tradičnímu masopustnímu pečivu nepatří pouze boží milosti, koblihy nebo koblížky. Sladkou pochoutkou jsou také báječné masopustní bobíky, které velmi snadno připravíte z pouhých tří surovin. Vyzkoušejte následující recept na masopustní bobíky a výsledek si budete rozhodně pochvalovat.
Článek
Smažené minikoblížky zvané myší ocásky neboli myši vás vrátí do dětství. Připravte si je během masopustu
Smažené minikoblížky zvané myší ocásky neboli myši vás vrátí do dětství. Připravte si je během masopustu K období masopustu nepatří pouze masopustní koblihy. Dělala vaše maminka nebo babička, když jste byli malí, také sladké smažené koblížky zvané myší ocásky neboli myši, které se posléze obalovaly v moučkovém cukru? Pojďte si s námi tento tradiční recept připomenout.
Článek
Masopustní období 2023: Kdy začíná a kdy končí?
Masopustní období 2023: Kdy začíná a kdy končí? Masopust 2023 je v plném proudu. Masopustní období tradičně začalo svátkem Tří králů 6. ledna, ovšem jeho konec je pohyblivý a každým rokem se mění. Kdy tedy končí masopustní období 2023 a které významné dny nás během masopustu 2023 ještě čekají?
Článek
Co dělat a nedělat na Popeleční středu: Neperte prádlo a dejte si kořalku
Co dělat a nedělat na Popeleční středu: Neperte prádlo a dejte si kořalku Popeleční středou, která v roce 2022 spadá na 2. března, končí masopust a nastává 40denní postní doba, po které přijdou Velikonoce. V tento významný den naši předkové dodržovali spoustu tradic a zvyků. Víte tedy, co dělat a nedělat na Popeleční středu?
Článek
Nejlepší recept na masopustní koblihy: Vyzkoušejte jej na Tučný čtvrtek
Nejlepší recept na masopustní koblihy: Vyzkoušejte jej na Tučný čtvrtek K období masopustu patří smažené koblihy plněné marmeládou, které se nejčastěji připravují na Tučný čtvrtek. K tomuto dni totiž tradičně patří syté a tučné menu, které je zakončené sladkou tečkou. Plánujete, že si i vy na Tučný čtvrtek usmažíte masopustní koblihy? Vyzkoušejte následující recept.
Článek
Recept na boží milosti ze šlehačky: Připravte si sladkou masopustní pochoutku
Recept na boží milosti ze šlehačky: Připravte si sladkou masopustní pochoutku Boží milosti patří k tradičním masopustním pochoutkám. Pro naše předky byly boží milosti symbolem hojnosti. Chcete si toto sladké, smažené a lehce nafouklé pečivo připravit v období masopustu i vy? Vyzkoušejte boží milosti ze šlehačky podle receptu, kterým se řídily už naše prababičky.
Článek
Tučný čtvrtek patří k vrcholům masopustu. Dle tradice si v tento den dejte vepřo knedlo zelo
Tučný čtvrtek patří k vrcholům masopustu. Dle tradice si v tento den dejte vepřo knedlo zelo Tučný čtvrtek se dle tradice řadí k poslednímu dnu v období masopustu, kdy se konají zabijačky a hostiny. Masopust však Tučným čtvrtkem ještě nekončí. Vrchol tohoto období nastává až v následujících dnech. Které zvyky a tradice jsou spojené s Tučným čtvrtkem? Spoustu z nich už lidé dávno zapomněli, ovšem stojí za to si je zopakovat.