Kategorie Medvědí česnek

Článek
Výborná polévka z medvědího česneku: Vyzkoušejte rychlý recept ze základních surovin
Výborná polévka z medvědího česneku: Vyzkoušejte rychlý recept ze základních surovin Sezona medvědího česneku je v plném proudu. Pokud jste si jej už byli nasbírat na svém osvědčeném místě, co si tentokrát připravit výbornou polévku z medvědího česneku? Máme pro vás osvědčený recept, který je velmi jednoduchý na přípravu a ke kterému vám stačí pouze základní suroviny, takže nezruinuje ani vaši peněženku.
Článek
Jarní nádivka s medvědím česnekem je chutná, vláčná i nadýchaná. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept
Jarní nádivka s medvědím česnekem je chutná, vláčná i nadýchaná. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept K delikatesám jarního období patří jarní nádivka, kterou můžete ochutit nejrůznějšími čerstvými bylinkami. Vyzkoušejte zejména jarní nádivku s medvědím česnekem, které se nic nevyrovná. Přinášíme recept na tuto pochoutku a také vám dáme tipy na to, jakým způsobem ji servírovat.
Článek
Poupata medvědího česneku jsou skvělá do salátů, míchaných vajec nebo jako kapary
Poupata medvědího česneku jsou skvělá do salátů, míchaných vajec nebo jako kapary Letošní sezona medvědího česneku se pomalu chýlí ke svému konci. V měsíci květnu totiž tato jarní bylinka vykvétá a postupně ztrácí svou léčivou sílu. Po odkvětu medvědí česnek vadne a nechává prostor dalším lesním rostlinám. I tak na něj můžete ještě v květnu vyrazit a nasbírat si poupata medvědího česneku. K čemu jsou dobrá?
Článek
Jak trhat medvědí česnek a kde jej vůbec nesbírat? Spousta lidí to dělá špatně
Jak trhat medvědí česnek a kde jej vůbec nesbírat? Spousta lidí to dělá špatně Sezona medvědího česneku je opět tu. Také se na tuto aromatickou jarní bylinku chystáte na své osvědčené místo do lesa? Dejte si však pozor, abyste medvědí česnek sbírali opravdu šetrně. Spoustu lidí jej trhá špatně, a tak tuto bylinku ve volné přírodě decimují. Jak tedy správně trhat medvědí česnek, aby i napřesrok rostl na stejném místě?
Článek
Lesní pažitka vyráží ještě před medvědím česnekem. V lese na ni narazíte již v předjaří
Lesní pažitka vyráží ještě před medvědím česnekem. V lese na ni narazíte již v předjaří Chcete si zpestřit jarní jídelníček? V tom případě můžete již nyní vyrazit do lesa a zapátrat po pažitce lesní. Tato divoce rostoucí varianta domácí pažitky se v českých lesích objevuje již koncem února. Na jejích zelených dutých listech si můžete pochutnávat přibližně až do dubna.
Článek
Záměna medvědího česneku za prudce jedovatý ocún jesenní se stala německému muži osudnou. Po požití omáčky zemřel
Záměna medvědího česneku za prudce jedovatý ocún jesenní se stala německému muži osudnou. Po požití omáčky zemřel Medvědí česnek patří k oblíbeným jarním bylinkám. Ač si myslíte, že jej nemůžete s ničím zaměnit, opak je pravdou. Medvědí česnek lze snadno splést nejen s konvalinkou vonnou, ale i s ocúnem jesenním. Svědčí o tom nedávný případ ze sousedního Německa, kde muž podlehl otravě ocúnem, o němž si myslel, že jde právě o medvědí česnek.
Článek
Jak pěstovat medvědí česnek: Jde to snadno ze semen i cibulek
Jak pěstovat medvědí česnek: Jde to snadno ze semen i cibulek Sezona medvědího česneku je v plném proudu. Sklízet tuto aromatickou jarní bylinku, která voní po česneku, nemusíte pouze ve volné přírodě. Medvědí česnek si zvládnete s přehledem vypěstovat i na vlastní zahrádce, a to buď ze semínek nebo cibulek. Jak tedy na to?
Článek
Kde roste medvědí česnek? Tento zdravý zázrak, který využijete v kuchyni, hledejte ve vlhkých a stinných místech
Kde roste medvědí česnek? Tento zdravý zázrak, který využijete v kuchyni, hledejte ve vlhkých a stinných místech Máte chuť na chleba s máslem a medvědím česnekem nebo si chcete připravit pesto z medvědího česneku? Pokud nevíte, kam se vypravit na tuto oblíbenou jarní bylinku, máme pro vás hned několik tipů, kde ji hledat. Kde tedy roste medvědí česnek nejčastěji?
Článek
Jarní bylinky v kuchyni: Pochutnejte si na sedmikráskách, medvědím česneku či bršlici kozí noze
Jarní bylinky v kuchyni: Pochutnejte si na sedmikráskách, medvědím česneku či bršlici kozí noze Kdo by nemiloval jaro? Během tohoto ročního období se po dlouhé zimě probouzí příroda a všechno kolem raší a kvete. Krásu jara můžete vnímat všemi smysly. Nejen zrakem, čichem, hmatem a sluchem, ale i chutí. Už jste některé jarní bylinky a květiny vyzkoušeli v kuchyni? Máme pro vás tipy na rostlinky, na kterých si stojí za to pochutnat.
(3) Načíst více