Kategorie Pandemie koronaviru

Článek
Jižní Korea bojuje s druhou vlnou koronaviru. Jihokorejští epidemiologové ji předvídali až na podzim či v zimě
Jižní Korea bojuje s druhou vlnou koronaviru. Jihokorejští epidemiologové ji předvídali až na podzim či v zimě V současné době v Česku debatujeme o možném nástupu druhé vlny koronaviru. Pandemie tohoto viru ve světě rozhodně nekončí. Jižní Korea již koncem letošního června dokonce otevřeně přiznala, že ji druhá vlna zasáhla.
Článek
13letý školák z Británie dostal za domácí úkol, aby si naplánoval vlastní pohřeb. Jeho máma zveřejnila celé zadání na Instagramu
13letý školák z Británie dostal za domácí úkol, aby si naplánoval vlastní pohřeb. Jeho máma zveřejnila celé zadání na Instagramu Letošní školní rok je už na svém konci. Děti dostaly zasloužené vysvědčení a konečně si mohou plnými doušky užívat letních prázdnin. Během školní výuky, kterou neblaze ovlivnila pandemie koronaviru, však zažily spoustu neobvyklých situací. O tom by mohl vyprávět třeba 13letý britský školák, který dostal za domácí úkol naplánovat si vlastní pohřeb.
Článek
Kožní léze na nohou připomínající neštovice: Nový příznak koronaviru, který je častý u dětí a teenagerů
Kožní léze na nohou připomínající neštovice: Nový příznak koronaviru, který je častý u dětí a teenagerů K nejčastějším příznakům onemocnění COVID-19 patří horečka, celková únava, bolest svalů, kašel či dušnost. Španělští lékaři, kteří se starají o pacienty s koronavirem, si však všimli i dalšího neobvyklého příznaku. Jde o kožní léze vyskytující se na chodidlech, jež se nejčastěji objevují u infikovaných dětí a teenagerů.
Článek
Pandemii koronaviru máme pod kontrolou, uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch
Pandemii koronaviru máme pod kontrolou, uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch V Česku se díky nařízeným opatřením podařilo zabránit nekontrolovatelnému šíření koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci konané 15. dubna řekl, že pandemie koronaviru je v tuto chvíli pod kontrolou, a tak se můžeme pomalu vracet k normálu.
Článek
Jižní Koreji se daří brzdit šíření nového koronaviru. Poučila se z epidemie MERSu v roce 2015
Jižní Koreji se daří brzdit šíření nového koronaviru. Poučila se z epidemie MERSu v roce 2015 Jižní Korea se pro mnohé státy světa stala vzorem boje proti pandemii koronaviru. Tento padesáti milionový stát proti rychlému šíření nového koronaviru bojuje pomocí systému masivního testování. Jihokorejské úřady tak mohou v zárodku odhalit velkou část nakažených a díky tomu včas zasáhnout.
Článek
Vědci učinili přítrž spekulacím: Koronavirus nepochází z laboratoře, vznikl přirozeně
Vědci učinili přítrž spekulacím: Koronavirus nepochází z laboratoře, vznikl přirozeně V posledních týdnech se světem šířily spekulace, že nový typ koronaviru je biologickou zbraní, která uměle vznikla v laboratoři. Toto tvrzení zpochybnil mezinárodní tým vědců. Odborníci na základě analýzy genomů SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění COVID-19, zjistili, že ke vzniku nového typu koronaviru došlo přirozeně.
Článek
Co dobrého nám může přinést pandemie koronaviru: Více času na rodinu i pro sebe nebo zlepšení mezilidských vztahů
Co dobrého nám může přinést pandemie koronaviru: Více času na rodinu i pro sebe nebo zlepšení mezilidských vztahů Všudypřítomný koronavirus nepříjemně zasahuje do životů nás všech. Na první pohled se může zdát, že nám nepřináší nic dobrého. Až ale bude po všem, můžeme se z toho, co se stalo, poučit a začít na svět pohlížet jinýma očima. I k tomu špatnému totiž můžeme přistupovat optimisticky. Jaké výhody nám tedy může koronavirus přinést?