Kategorie Pěstování jahod

Článek
Jak správně vybrat nejčerstvější a nejsladší jahody? Dodržte několik jednoduchých zásad
Jak správně vybrat nejčerstvější a nejsladší jahody? Dodržte několik jednoduchých zásad Jahody jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Jejich sladká chuť a neodolatelná vůně z nich dělá ideální pochoutku pro všechny věkové kategorie. Jak ale vybrat ty nejlepší jahody, které budou skutečně sladké a čerstvé? Přinášíme vám několik užitečných tipů, které vám pomohou při nákupu těchto červených plodů.
Článek
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit?
Mšice na jahodách jsou problém. Jak se jich zbavit? Všimli jste si, že na jahodách máte mšice? Tento drobný hmyz už brzy na jaře kolonizuje řapíky a listy jahodníků. Rozhodně nad ním nemávejte jen tak rukou. Prozradíme vám, jak se zbavit mšic na jahodách účinně, rychle a ekologicky.
Článek
Co vysadit mezi jahody? Přinášíme seznam nejvhodnějších plodin
Co vysadit mezi jahody? Přinášíme seznam nejvhodnějších plodin Pěstování jahod vyžaduje naši péči a pozornost. Ať už jde o výběr vhodného stanoviště, nebo správnou kombinaci rostlin v okolí. Symbióza mezi jahodami a dalšími druhy rostlin může výrazně ovlivnit jejich růst a zdraví. Co tedy vysadit mezi jahody, aby se jim dařilo?
Článek
Netradiční pěstování jahod by měl znát každý milovník těchto sladkých plodů
Netradiční pěstování jahod by měl znát každý milovník těchto sladkých plodů Abyste mohli pěstovat jahody, nepotřebujete k tomu rozhodně zahradu. Jahody totiž můžete mít také na balkoně nebo terase. Právě proto vám přinášíme tipy na netradiční způsoby pěstování jahod, abyste si mohli vychutnat vlastní sladké červené plody, i když máte omezené prostory.
Článek
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj?
Přesazování jahod na jaře: Kdy nastává ideální čas a jak na něj? Je tu jaro a s ním nastal ideální čas na přesazování jahod. Řekneme vám proto, jak připravit záhon pro nové sazenice jahodníků, kde je kupovat a kdy přesně je na záhon sázet. Prozradíme vám také, jak se o jahody starat po jejich jarní výsadbě.
Článek
Kdy sázet jahody na jaře? Kromě ideální doby zvolte i vhodné místo
Kdy sázet jahody na jaře? Kromě ideální doby zvolte i vhodné místo Chtěli byste vysadit jahody na jaře? Pokud je chcete sázet na záhony pod širým nebem, nastala ideální doba. Zkušení zahrádkáři totiž doporučují sázet na jaře jahody v období od poloviny dubna do poloviny května.
Článek
Co pěstovat a nepěstovat vedle jahod? Přinášíme seznam plodin, které vám mohou zničit úrodu
Co pěstovat a nepěstovat vedle jahod? Přinášíme seznam plodin, které vám mohou zničit úrodu Pěstujete jahody a chcete, aby se jim na záhoncích opravdu dařilo? Chce to vyladit symbiózu s ostatními rostlinami, které máte na zahradě. Jahody se totiž s některými rostlinami nesnesou, v blízkosti jiných zase skvěle fungují. Co tedy pěstovat a nepěstovat vedle jahod?
Článek
Co na mravence v jahodách? Vyzkoušejte zahrádkářské triky bez chemie
Co na mravence v jahodách? Vyzkoušejte zahrádkářské triky bez chemie Mravenci dokážou na zahradě napáchat spoustu škod. Velkou slabost mají zvláště pro jahodníky, které okupují ve velkém. Zajímá vás, jak mravence z jahod vyhnat a co na ně platí? Vyzkoušejte osvědčené zahrádkářské rady, s jejichž pomocí se zbavíte mravenců v jahodách zcela bez chemie.
Článek
Přihnojování jahod na jaře: Správné načasování je klíčem k bohaté úrodě
Přihnojování jahod na jaře: Správné načasování je klíčem k bohaté úrodě Na jaře mají zahrádkáři plné ruce práce. Na co rozhodně nezapomenout? Pokud na zahradě pěstujete jahody, v dubnu nastal ideální čas k jejich přihnojení. Jak a čím na jaře jahodníky hnojit? Přinášíme tipy na přihnojování jahod na jaře, které vám zajistí bohatou úrodu.