Kategorie Svatý Martin

Článek
Recept na nekynuté svatomartinské rohlíčky z tvarohového těsta. Tento jednoduchý recept zvládne každý
Recept na nekynuté svatomartinské rohlíčky z tvarohového těsta. Tento jednoduchý recept zvládne každý Každým rokem přijíždí 11. listopadu svatý Martin na bílém koni. K tomuto dni se váže spousta tradic i oblíbených receptů včetně svatomartinských rohlíčků, které symbolizují právě podkovu koně svatého Martina. Chtěli byste si toto tradiční pečivo připravit v jednoduché verzi? Přinášíme recept na nekynuté svatomartinské rohlíčky z tvarohu.
Článek
Bramborové lokše: Chutnají k svatomartinské huse i na sladko
Bramborové lokše: Chutnají k svatomartinské huse i na sladko Lokše neboli šumpále, přesňáky či etrepláky. Těmito názvy označujeme placky připravované z vařených brambor, které se v tuzemsku dělají už po generace. Bramborové lokše si můžete dopřát nejen k svatomartinské huse. Tato pochoutka našich prababiček vás dostane i na sladko. Třeba se švestkovými povidly nebo sypaná mákem a cukrem.
Článek
Recept na svatomartinské rohlíčky: Vyzkoušejte kynutou i nekynutou verzi i několik druhů náplně
Recept na svatomartinské rohlíčky: Vyzkoušejte kynutou i nekynutou verzi i několik druhů náplně K svátku svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, se váže hned několik tradic. Kromě toho, že svatý Martin obvykle přijíždí na bílém koni, si v tento den můžete vychutnat také svatomartinskou husu nebo svatomartinské víno. A co si k tomu upéct i svatomartinské rohlíčky? Přinášíme recepty na tuto sladkou pochoutku, ověřené generacemi.
Článek
Svatomartinská husa: Jaká je tradice této pochoutky a jak na nejlepší recept
Svatomartinská husa: Jaká je tradice této pochoutky a jak na nejlepší recept Ke svátku svatého Martina, který každoročně slavíme 11. listopadu, se váže spousta tradic. Kromě toho, že by měl svatý Martin přijet na bílém koni, popíjíme svatomartinské víno a pochutnáváme si na svatomartinské huse s knedlíkem a se zelím. Chcete znát recept na nejlepší svatomartinskou husu? Máme jej pro vás.
Článek
Simona Krainová pobývá dva měsíce s manželem a dětmi v Karibiku. Návrat do Česka zatím neplánuje
Simona Krainová pobývá dva měsíce s manželem a dětmi v Karibiku. Návrat do Česka zatím neplánuje Česká modelka Simona Krainová odcestovala spolu s manželem Karlem Vágnerem a dvěma syny Maxem a Brunem do Karibiku. Na ostrov Svatý Martin, kde nyní pobývají, přibrala také svou čivavku. Simona Krainová si prosluněný pobyt u Karibského moře užívá již 2 měsíce. Své zážitky nezapomíná sdílet ani na svém Instagramu.
Článek
Znáte všechny svatomartinské tradice? Svatý Martin přijíždí na bílém koni 11. 11., nesmí chybět husa, rohlíčky ani víno
Znáte všechny svatomartinské tradice? Svatý Martin přijíždí na bílém koni 11. 11., nesmí chybět husa, rohlíčky ani víno Ačkoliv se ani letos na svatého Martina sněhu nedočkáme, 11. listopad je přelomovým datem. Symbolizuje totiž konec podzimu a příchod zimy. K svatomartinským tradicím nemyslitelně patří svatomartinská husa a svatomartinské víno, ale také svatomartinské rohlíčky. Jaké mají tato tradiční jídla vůbec význam?