Spustili jsme nový e-shop
Podívat se
JenŽeny.cz
Láska/Vztahy
Láska
Rodina
Vášeň
Psychologie
Dojemné
Zdraví/Krása
Móda
Účesy
Líčení
Zdravý životní styl
Krása
Hubnutí
Diety
Cvičení
Horoskopy
Recepty
Domov
DIY
Videa
Kvízy
Další
Art/Kultura
Celebrity
Zábava
Cestování
E-shop
Nástěnka
Redaktorky
Přidej se k nám
Přihlášení
JenŽeny.cz
Zahrada
Kategorie
Zahrada
Video
Chtěl svou ženu překvapit. Udělal něco, co se jen tak nevidí
Spousta mužů se snaží své drahé polovičky překvapovat nejrůznějšími dárky či výlety, avšak na to, co vymyslel muž v následujícím videu, na toho bude se svým originálním nápadem mít jen málokdo.
Článek
Kdy vysadit jahody, abyste se těšili z bohaté úrody: Ideálně v dubnu nebo květnu
Milujete chuť šťavnatých a sladkých jahod? Abyste se mohli už letos těšit z bohaté úrody těchto červených plodů, nastává ideální čas k výsadbě jahodníků. Jarní termín sázení jahod navíc zaručí, že rostliny dobře zakoření a pěkně se rozrostou.
Článek
Péče o památky zahradní architektury chce sportovního ducha a cestovatelské nadšení
Žije svůj život a dělá svoji práci, váží si obyčejných věcí a neúnavně pracuje ve prospěch věcí výjimečných. Taková je dlouholetá pracovnice Národního památkového ústavu v Brně Ing. Dagmar Fetterová (1943). Usměvavá, přátelská žena, tělem i duší oddaná památkám zahradního umění.
Článek
Kdy a jak sklízet rakytník řešetlákový: Oranžové plody nadupané vitaminy zrají v září, jejich sklizeň usnadní mrazák
Plody rakytníku řešetlákového jsou elixírem zdraví. Obsahují vitaminy C, A, E a K1, minerály i organické kyseliny. Díky tomuto blahodárnému koktejlu látek mají pozitivní vliv na imunitu. Se sklizní plodů rakytníku řešetlákového je to však horší. Jakým způsobem tyto oranžové bobule otrháte z trnitých větviček co nejsnadněji?
Článek
Co se zelenými rajčaty: Mohou dozrát i po sklizni, pokud je uložíte k jablkům
Na sklonku léta zahrádkáři obvykle sklízejí všechnu svou vypěstovanou úrodu. Týká se to i rajčat, jejichž červené plody je třeba otrhat do prvních mrazíků. Ale co se zelenými sklizenými rajčaty, která nejsou ještě vhodná k jídlu? Rozhodně je nevyhazujte, zčervenají vám doma díky několika zahrádkářským trikům.
Článek
Zavíječ zimostrázový je pohromou pro buxusy. Zbavte se tohoto škůdce jednou pro vždy
Samostatné keříky nebo živé ploty z buxusu jsou oblíbenou součástí mnoha českých zahrádek. Buxus neboli zimostráz však v tuzemsku nemá v posledních letech na růžích ustláno. Na tyto zahradní keře totiž pořádají nájezdy housenky zavíječe zimostrázového. Jsou vaše buxusy také napadené? Poradíme vám, jak se zavíječe zbavit.
Článek
Co s jahodami po sklizni: Aby jahodníky příští rok plodily, zaslouží si náležitou péči
Jahody patří k nejoblíbenějšímu letnímu ovoci. Když jahodníky v průběhu června a července odplodí, je na čase, abychom se jim opět věnovali. Dostatečná péče zaručí, že se nám odmění sladkými plody i na přes rok. Jak se tedy starat o jahodníky po sklizni? Přinášíme vám tipy, na co rozhodně nezapomenout.
Článek
Jak správně zmrazit zeleninu: Barvu, chuť a konzistenci zachováte blanšírováním
Pěstujete si na své zahrádce či balkóně různé druhy zeleniny? Nebo sezonní zeleninu každým rokem nakupujete na farmářských trzích? Abyste si na těchto zdravých plodech mohli pochutnávat po celý rok, zkuste je ještě v čerstvém stavu zamrazit. Prozradíme vám, jak na to.
Článek
Měsíček lékařský je osvědčeným lékem našich babiček: Těšte se z jeho blahodárných účinků
Už naše babičky a prababičky znaly léčivou sílu měsíčku lékařského. Uplatnění této bylinky je opravdu široké. Popíjení měsíčkového čaje pomáhá od bolestivé menstruace a přináší úlevu při infekční žloutence. Měsíčková mast zase zatočí s jizvami či mykózou nehtů. Vypěstovat měsíček lékařský na zahrádce či v květináči je velmi snadné. Jak na to?
(21) Načíst více
Článek
Menopauza - slovo, které děsí všechny ženy. Jaké jsou její příznaky a jak je zmírnit?
Menopauza neboli přechod či klimakterium je zcela přirozený a ne vždy příjemný stav všech žen ve věku kolem padesátky. V tomto období ustává menstruační cyklus, tělo produkuje méně hormonů progesteronu a estrogenu, což má za následek, že žena již nemůže otěhotnět. U každé ženy se ale tento stav projevuje zcela individuálně.