Influencerka nosila nonstop dva roky akrylové nehty. Nyní trpí syndromem zelených nehtů a varuje ostatní

Influencerka nosila nonstop dva roky akrylové nehty. Nyní trpí syndromem zelených nehtů a varuje ostatní Zdroj: Pixabay

Krásně upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Některým ženám stačí pilník a lak na nehty, jiné si zakládají na nehtech umělých. Tak jako influencerka Vania Fernandes, která nosila nonstop 2 roky akrylové nehty. Nyní se rozhodla jít cestou přirozenosti. A výsledek? Na jejích přírodních nehtech se objevily zelené flíčky, které nejdou odstranit.

Svým přírodním nehtům dala po 2 letech oddych

Influencerka Vania Fernandes chodila 2 roky pravidelně na manikúru, kde si nechávala dělat akrylové nehty. V současné době se rozhodla jít cestou přirozenosti a dát oddych svým přírodním nehtům.

Když si Vania nechala svou umělou parádu odstranit, čekalo ji nemilé překvapení. Nepočítala totiž s tím, že její přírodní nehty nebudou ve formě. Co ji tak zaskočilo?

Influencerka přiznala, že trpí syndromem zelených nehtů

Jak dokládá video, které Vania Fernandes zveřejnila na svém TikToku, na jejích přírodních nehtech se objevily zelené fleky, které nejdou ničím odstranit.

“Po dvou letech nošení akrylových nehtů nyní trpím syndromem zelených nehtů,” svěřila se Vania v tiktokovém videu, ve kterém ukazuje, jak se snaží zelených flíčků zbavit. Jenže bezúspěšně.

Zelené nehty: Co je způsobuje a jak se léčí

Proč k syndromu zelených nehtů dochází? Zelené flíčky na nehtech jsou způsobeny bakteriální infekcí. Nejčastěji jsou na vině bakterie Pseudomonas Aeruginosa nebo Aspergillus, které se množí v mezeře mezi nehtem a nehtovým lůžkem a které zároveň vytvářejí zelený pigment.

Jednou z příčin této bakteriální infekce je časté nošení umělých nehtů, a především nedostatečná hygiena při práci manikérky. Se zelenými nehty často zápasí také lidé, jejichž ruce jsou v častém kontaktu s mýdlovou vodou nebo saponáty.

Jak se zelené nehty léčí? Dobře proti bakteriální infekci, která je způsobuje, účinkují zejména lokální antibiotika ve formě mastí. V případě malých flíčků je vhodná rovněž alternativní léčba například v podobě 100procentně přírodního tea tree oleje. Postižený nehet však musí být velmi krátce střižený, aby používané léky mohly efektivně zničit zdroj infekce.

Zdroj: Tiktok.com/@vaniafernandes, En.wikipedia.org/wiki/Green_nail_syndrome, Netinbag.com
Autor:
Publikováno: 15. 8. 2022 14:05 Nahlásit obsah