Kategorie Zelenina

Článek
Je meloun ovoce, nebo zelenina? Nad odpovědí váhá skoro každý
Je meloun ovoce, nebo zelenina? Nad odpovědí váhá skoro každý Vodní meloun má sladkou chuť, minimální množství kalorií a je nadupaný vitamíny a minerály. Když se někoho zeptáte, jaké je jeho nejoblíbenější letní ovoce, obvykle vám odpoví, že je to právě meloun. Tento chutný plod zpravidla každý automaticky považuje za ovoce, co když je to s ním ale jinak? Je tedy meloun ovoce, nebo zelenina?
Článek
11 druhů ovoce a zeleniny, díky kterým bude vaše pleť opět zdravá a plná síly
11 druhů ovoce a zeleniny, díky kterým bude vaše pleť opět zdravá a plná síly Všichni víme, že konzumace velkého množství ovoce a zeleniny je pro naše celkové zdraví velmi prospěšná, ale věděli jste, že se tyto potraviny také podílí na tom, jak vypadá naše pokožka? A věděli jste také i to, že některé druhy ovoce jsou pro naši pleť obzvláště šetrné a vhodné?
Článek
Dopřejte svému tělu dostatek vlákniny a sledujte změny
Dopřejte svému tělu dostatek vlákniny a sledujte změny Jednou ze základních složek potravy tvoří vlákninu, kterou mnozí z nás podceňují. Přitom je to vláknina, která se podílí na správném fungování našich střev, dodává nám pocit sytosti, pozitivně ovlivňuje náš organismus. Kde ji najdeme a kolik bychom si jí měli dopřát?
Článek
Začněte den se smoothie! Máme pro vás 5 skvělých receptů
Začněte den se smoothie! Máme pro vás 5 skvělých receptů Hustý nápoj z ovoce a zeleniny – to je smoothie, které jednoduše milujeme. A není divu. Je osvěžující, plné vitamínů, dokáže skvěle zasytit a skvěle se hodí i do redukčních jídelníčků. Máme pro vás 5 receptů na smoothies, kterými nastartujete svůj den.
Článek
Jak prodloužit životnost ovoce a zeleniny? Díky několika trikům vám vydrží déle čerstvé
Jak prodloužit životnost ovoce a zeleniny? Díky několika trikům vám vydrží déle čerstvé Dejte sbohem plesnivému ovoci, nevábně vypadající zelenině a zvadlým bylinkám. Zkuste využít několik osvědčených triků, díky kterým vám sklizené ovoce a zelenina a nařezané bylinky vydrží doma mnohem déle. Co zaručeně stojí za to vyzkoušet?
Článek
Jak zasadit zeleninu, aby vám vyrostla co nejkvalitnější? Dodržujte tyto zásady
Jak zasadit zeleninu, aby vám vyrostla co nejkvalitnější? Dodržujte tyto zásady S příchodem jara začnou jásat všichni domácí kutilové a zahrádkáři. Je to období výsadby zeleniny, kterou následně konzumujeme celé léto. A právě každý, kdo touží po své vlastní vypěstované zelenině, by měl vědět, jak určité druhy zeleniny pěstovat.
Článek
Pórek je elixírem zdraví: Tato chutná zelenina má spoustu zdravotních výhod
Pórek je elixírem zdraví: Tato chutná zelenina má spoustu zdravotních výhod Pórek patří k nejoblíbenějším druhům zeleniny. Má velmi jemnou a příjemnou chuť, je snadný na přípravu, a především také velmi zdravý. Pokud pórek zařadíte do svého jídelníčku, rozhodně nebudete litovat. Jaké jsou tedy zdravotní benefity pórku a které chutné recepty si z něj můžete připravit?
(12) Načíst více