Kategorie Rajčata

Článek
Domácí marmeláda z rajčat: Tento sladký recept připomínající meruňkovou marmeládu vás překvapí svou chutí
Domácí marmeláda z rajčat: Tento sladký recept připomínající meruňkovou marmeládu vás překvapí svou chutí Řešíte, co s úrodou rajčat? Rajská jablíčka můžete zpracovat na různé způsoby. Na místo domácího kečupu si tentokrát zkuste do zásoby na zimu udělat báječnou marmeládu z rajčat. Tento sladký recept z rajčat vás zaručeně překvapí svou chutí, která připomíná meruňkovou marmeládu. Jakým způsobem jej tedy připravíte?
Článek
Proč se kroutí listy rajčat? Hned z několika důvodů
Proč se kroutí listy rajčat? Hned z několika důvodů Pěstitelé rajčat každoročně řeší několik problémů. Jedním z nich je i kroucení listů rajčat, které jim dokáže udělat pořádné vrásky na čele. Kroutí se listy rajčat i vám? Důvodů tohoto problému může být hned několik, jeden po druhém vám je představíme.
Článek
Zalévání rajčat má několik pravidel. Jejich dodržením si zajistíte bohatou úrodu
Zalévání rajčat má několik pravidel. Jejich dodržením si zajistíte bohatou úrodu Pěstování rajčat není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Jestliže si chcete za několik měsíců pochutnávat na šťavnatých, rudě červených rajských jablíčkách, při pěstování této oblíbené zeleniny byste měli dodržovat několik základních pravidel. Ta se týkají i samotného zalévání rajčat. Na která pravidla tedy myslet?
Článek
Tipy, jak kombinovat zeleninu na zahradě: Jaká zelenina se k sobě hodí a která se vedle sebe nesnese
Tipy, jak kombinovat zeleninu na zahradě: Jaká zelenina se k sobě hodí a která se vedle sebe nesnese Plánujete, že budete letos na zahradě pěstovat hned několik druhů zeleniny? Abyste byli ve svém zahrádkářském úsilí úspěšní, už nyní si dobře promyslete, co s čím budete sázet a sít. Ne všechny druhy zeleniny se totiž k sobě hodí a vedle sebe prospívají. Jak tedy kombinovat zeleninu na zahradě, abyste si zajistili bohatou úrodu?
Článek
Předpěstování rajčat: Držte se pravidel, která zajistí opravdu silné sazenice
Předpěstování rajčat: Držte se pravidel, která zajistí opravdu silné sazenice Chtěli byste letos na zahrádce sklízet vlastní šťavnatá rajčata? Začátkem dubna nastal ideální čas, abyste si mladé sazeničky předpěstovali ze semen. Předpěstování rajčat má hned několik pravidel, kterých se vyplatí držet. Jedině tak si vypěstujete opravdu silné sazenice rajčat.
Článek
Přesazování rajčat: Kdy je vhodný čas rajčata přepichovat a kdy přesadit na záhon
Přesazování rajčat: Kdy je vhodný čas rajčata přepichovat a kdy přesadit na záhon Rozhodli jste se, že si v letošním roce pochutnáte na šťavnatých rajských jablíčkách z vlastní zahrádky? Pokud jste vyseli semínka rajčat, z nichž již vyrostly malé sazeničky, pusťte se do jejich přepichování neboli pikýrování. Kdy přesně byste ale měli vzrostlé sazenice rajčat přesadit ven na záhon?
Článek
Podle čeho vybrat v obchodě kvalitní rajčata: Zaměřte se na jejich barvu, vůni i tvrdost
Podle čeho vybrat v obchodě kvalitní rajčata: Zaměřte se na jejich barvu, vůni i tvrdost Rajčata patří v Česku k nejoblíbenější zelenině, nejen kvůli tomu, že jsou chutná a zdravá. Tou nejlepší volbou jsou červená rajská jablíčka z vlastní zahrádky. Pokud si tyto plody nemáte kde pěstovat, jistě je nakupujete v obchodě. Podle čeho ovšem poznáte kupovaná rajčata, která jsou opravdu kvalitní?
Článek
Sázení rajčat si musíte správně načasovat a dodržet při něm několik zásad. Jedině tak budete mít bohatou úrodu
Sázení rajčat si musíte správně načasovat a dodržet při něm několik zásad. Jedině tak budete mít bohatou úrodu Rajčata patří mezi nejoblíbenější zeleninu. Jestli máte zahrádku, tyto červené plody si na ní určitě pěstujete každým rokem. Právě v druhé polovině května, tedy po zmrzlých, nastává správný čas, abyste si koupili sazenice rajčat a následně je vysadili na své zahradě. Sázení rajčat má však několik zásad, jež se vyplatí dodržovat. Které to jsou?
Článek
Rajčata nakládaná ve vlastní šťávě: Na tento časově nenáročný recept potřebujete pouze jednu ingredienci
Rajčata nakládaná ve vlastní šťávě: Na tento časově nenáročný recept potřebujete pouze jednu ingredienci Přemýšlíte nad tím, jak co nejlépe zužitkovat úrodu rajčat, ale nechcete ztrácet čas jejich zdlouhavým zpracováním? Rajská jablíčka opravdu rychle zpracujete, když je naložíte ve vlastní šťávě. Díky následujícímu receptu, ke kterému potřebujete pouze jednu ingredienci, vám naložená rajčata vydrží v zavařovacích sklenicích dlouhé měsíce.
(1) Načíst více