Kategorie Rajčata

Článek
Plíseň rajčat dokáže zničit celou úrodu. Zaměřte se už teď na prevenci
Plíseň rajčat dokáže zničit celou úrodu. Zaměřte se už teď na prevenci Rajčata patří k oblíbeným plodinám českých zahrad. Ovšem v průběhu sezony jsou velmi náchylná k plísňovým onemocněním. Aby vám plíseň rajčat nezničila celou úrodu voňavých rajských jablíček, zkuste se už nyní zaměřit na prevenci. Jaká opatření stojí za to dodržovat?
Článek
Žloutnutí listů sazenic rajčat patří k častým problémům. Jak mu předejít?
Žloutnutí listů sazenic rajčat patří k častým problémům. Jak mu předejít? Pěstujete na okenním parapetu sazenice rajčat a všimli jste si, že jim začínají žloutnout listy? Ke žloutnutí listů u sazenic rajčat může docházet z řady příčin. Zkuste je co nejdříve odhalit a sazenice rajčat tak zachránit. Žluté listy totiž nejsou pouze estetický problém, rajčatům hrozí riziko uhynutí.
Článek
Co pěstovat vedle rajčat? Dejte si pozor na plodiny, se kterými se rajčata špatně snáší
Co pěstovat vedle rajčat? Dejte si pozor na plodiny, se kterými se rajčata špatně snáší Správné rozmístění plodin na záhonech je zásadní věcí, která může příznivě ovlivnit celou vaši letošní úrodu. Vyplatí se vám proto znát, co pěstovat a nepěstovat vedle rajčat. Které další rostliny tedy můžete zasadit u rajčat a kterým se raději vyhnout, protože se s nimi rajčata nesnášejí?
Článek
Kdy dát ven rajčata a papriky? Správná doba je důležitá
Kdy dát ven rajčata a papriky? Správná doba je důležitá Máte doma za oknem sazenice rajčat a paprik a už se nemůžete dočkat, až je vysadíte na venkovních záhoncích? Jelikož je správná doba výsadby rajčat a paprik opravdu důležitá, vyplatí se vám v tuto chvíli ještě počkat. Kdy tedy dát ven rajčata a papriky? Odpověď na tuto otázku by měl znát každý zahrádkář.
Článek
Jak sušit rajčata? Dodržte několik pravidel a dosáhnete dokonalého výsledku
Jak sušit rajčata? Dodržte několik pravidel a dosáhnete dokonalého výsledku Přemýšlíte, jak zpracovat úrodu rajčat? Sladká červená rajská jablíčka nepatří pouze do domácího kečupu nebo do zavařených zeleninových směsí. Zkuste si je do zásoby také nasušit. Sušení rajčat má několik pravidel, která se vyplatí dodržet. Díky tomu si domácí sušená rajčata nebudete moci vynachválit.
Článek
Domácí marmeláda z rajčat: Tento sladký recept připomínající meruňkovou marmeládu vás překvapí svou chutí
Domácí marmeláda z rajčat: Tento sladký recept připomínající meruňkovou marmeládu vás překvapí svou chutí Řešíte, co s úrodou rajčat? Rajská jablíčka můžete zpracovat na různé způsoby. Na místo domácího kečupu si tentokrát zkuste do zásoby na zimu udělat báječnou marmeládu z rajčat. Tento sladký recept z rajčat vás zaručeně překvapí svou chutí, která připomíná meruňkovou marmeládu. Jakým způsobem jej tedy připravíte?
Článek
Proč se kroutí listy rajčat? Hned z několika důvodů
Proč se kroutí listy rajčat? Hned z několika důvodů Pěstitelé rajčat každoročně řeší několik problémů. Jedním z nich je i kroucení listů rajčat, které jim dokáže udělat pořádné vrásky na čele. Kroutí se listy rajčat i vám? Důvodů tohoto problému může být hned několik, jeden po druhém vám je představíme.
(8) Načíst více