Kategorie Vánoční recepty

Článek
Jak na nejrychlejší vánoční cukroví? Připravte 5 druhů z jednoho základního těsta
Jak na nejrychlejší vánoční cukroví? Připravte 5 druhů z jednoho základního těsta Chtěli byste naráz upéct hned několik druhů vánočního cukroví, ovšem tlačí vás čas? Pokud chcete mít letos napečeno opravdu co nejrychleji, připravte si vánoční cukroví z jednoho těsta. Jak na to? Udělejte si linecké těsto, ze kterého upečete hned 5 druhů cukroví. Vánoční pečení si tedy tímto způsobem velmi usnadníte.
Článek
Recept na vykrajované žloutkové cukroví neboli křehulky. Máte-li rádi křehké rakvičky, toto vánoční cukroví si zamilujete
Recept na vykrajované žloutkové cukroví neboli křehulky. Máte-li rádi křehké rakvičky, toto vánoční cukroví si zamilujete Přemýšlíte nad tím, který druh vánočního cukroví stojí za to ještě upéct? Vyzkoušejte recept na vykrajované žloutkové cukroví neboli křehulky. Jestliže v průběhu roku nedáte dopustit na rakvičky se šlehačkou nebo bez ní, vykrajované žloutkové cukroví vás během vánočních svátků dostane.
Článek
Recept na makové linecké s citronovým krémem. Letošní hit mezi vánočním cukrovím dostane i vás
Recept na makové linecké s citronovým krémem. Letošní hit mezi vánočním cukrovím dostane i vás Chcete si letos vedle tradičního vánočního cukroví připravit i méně obvyklé druhy? Vyzkoušejte recept na makové linecké cukroví, které vás dostane svou chutí. Makové linecké slepte ideálně citronovým krémem zvaným lemon curd. Tuto kombinaci si nebudete moci vynachválit!
Článek
Recept na plněné ořechy: Toto křehké vánoční cukroví naplňte krémem z másla či ze salka
Recept na plněné ořechy: Toto křehké vánoční cukroví naplňte krémem z másla či ze salka Plněné ořechy patří v tuzemsku už po generace k nejoblíbenějším druhům vánočního cukroví. K receptu na světlé ořechy potřebujete kromě základních surovin také správné formičky. Toto tradiční cukroví chutná nejen suché, ještě lepší je plněné a obalované. Jak si tedy plněné ořechy připravit?
Článek
Recept na marokánky: Toto vánoční cukroví nesmí chybět ani na vaší sváteční tabuli
Recept na marokánky: Toto vánoční cukroví nesmí chybět ani na vaší sváteční tabuli Chcete si připravit ty nejlepší marokánky, které chutnají jako z cukrárny? Přinášíme recept, který stojí za vyzkoušení. Vykouzlete si fantastické marokánky, které se budou vyjímat na sváteční tabuli vedle dalších druhů vánočního cukroví. Jakým způsobem si tedy marokánky připravíte?
Článek
Recept na išelská kolečka: Toto vánoční cukroví si zamilujete
Recept na išelská kolečka: Toto vánoční cukroví si zamilujete Přemýšlíte, které druhy vánočního cukroví upečete na letošní svátky? Kromě tradičních vanilkových rohlíčků, lineckého cukroví, ořechových pracen a perníčků, vyzkoušejte také něco jiného. Co říkáte na recept na išelská kolečka? Toto vánoční cukroví vás dostane svým vzhledem i svou chutí.
Článek
Tradiční vanilkové rohlíčky vznikly v Rakousku. Patří ale mezi nejoblíbenější české vánoční cukroví
Tradiční vanilkové rohlíčky vznikly v Rakousku. Patří ale mezi nejoblíbenější české vánoční cukroví Které vánoční cukroví nesmí u vás doma každé svátky rozhodně chybět? Kromě lineckého cukroví to jsou určitě vanilkové rohlíčky. Víte ale, že toto tradiční cukroví nevzniklo v českých zemích, ale v Rakousku, a že součástí původního receptu jsou mleté mandle?
Článek
Pečení vánočky si můžete zjednodušit. Připravte si těsto na vánočku v domácí pekárně a upleťte ji z devíti pramenů
Pečení vánočky si můžete zjednodušit. Připravte si těsto na vánočku v domácí pekárně a upleťte ji z devíti pramenů Pletení a pečení vánočky je pro řadu z nás velká věda. V prvé řadě musíte mít po ruce osvědčený recept na vánočku, která dobře chutná a správně vykyne. Poté byste měli mít v malíku správný postup pletení vánočky a v neposlední řadě nesmíte udělat zásadní chybu ani při jejím pečení. Jak tedy na správnou přípravu vánočky?
Článek
Nejlepší domácí likéry: Na Vánoce si připravte karamelový, z ledových kaštanů i klasický vaječňák
Nejlepší domácí likéry: Na Vánoce si připravte karamelový, z ledových kaštanů i klasický vaječňák Poctivý domácí likér je nezbytnou součástí vánočních svátků stejně jako cukroví nebo kapr s bramborovým salátem. Pokud vám nechutná vaječný koňak prodávaný v obchodech, toto oblíbené vánoční pití si zkuste připravit z poctivých surovin doma. Kromě klasiky o Vánocích jistě oceníte domácí likéry v mnoha zajímavých obměnách.