Žena spala tři měsíce pod těžkou peřinou: „Zbavilo mě to úzkosti,“ říká

Žena spala tři měsíce pod těžkou peřinou: „Zbavilo mě to úzkosti,“ říká Zdroj: Shutterstock.com

Už naše babičky věděly, proč je nejlepší spát pod těžkými duchnami. Nejen, že nás v noci pořádně zahřejí, ale pomůžou nám vypořádat se s nespavostí, depresemi či úzkostmi. Těžkou přikrývku si pochvaluje také zdravotní sestra Leslie Kosco, která pečuje o vážně nemocné onkologické pacienty. Podle jejích slov se díky ní zbavila nepříjemných úzkostí.

Velmi těžká přikrývka na spaní? Pomůže vám, když jste na pokraji sil

57letá Leslie Kosco z americké Indianapolis se stará o onkologické pacienty, kteří jsou na pokraji smrti. Tato práce je pro ni duševně i fyzicky vysilující. Vzhledem k tomu, že má s partnerem ještě 10letého syna, se často ocitá na konci svých sil.

Tato zdravotní sestřička se proto rozhodla, že začne každou noc spát pod velmi těžkou přikrývkou, která zlepší kvalitu jejího spánku i duševního zdraví. Velmi těžkou deku chtěla na sobě vyzkoušet už dávno. Četla o ní totiž, že snižuje stresové hormony v krvi, pomáhá usnout a také zbavuje úzkostných stavů.

Zdroj: Chatelaine.com „Po prvních třech měsících, během kterých jsem pod touto peřinou spala, jsem zaznamenala, že se mi výrazně snížila úzkost, kterou jsem trpěla. Každý večer, když jsem se touto těžkou přikrývkou zakryla, jsem měla pocit, jako by mě někdo objímal. Cítila jsem se tak mnohem klidnější,“ popisuje Leslie Kosco.

Tato žena si konkrétně pro svůj spánek vybrala gravitační deku vážící devět kilogramů. Spousta lidí mluví o tom, že když se touto dekou přikryje, její objetí je stejné, jako když si nasadíte „těžkou rentgenovou zástěru“.

Vyměňte lehkou přikrývku za mnohem těžší: Co to s vámi udělá?

Pokud si i vy chcete zlepšit spánek a duševní zdraví, nemusíte sáhnout rovnou po gravitační dece. Stačí, když svou stávající lehoučkou hřejivou přikrývku vyměníte za mnohem těžší, která se váhou blíží babiččiným péřovým duchnám.

Jak těžkou přikrývku byste si měli vybrat? Její váha by měla být ideálně 10 procent z vaší tělesné hmotnosti. Když se touto přikrývkou zakryjete, měli byste cítit pouze příjemný tlak. Neměli byste mít potíže s dýcháním a deka by vás neměla ani dusit.

Co se tedy stane, když vyměníte lehkou přikrývku za mnohem těžší?

1. Zklidníte se a bude se vám lépe usínat

Když se zakryjete těžkou peřinou, budete mít pocit, jako by vás někdo objímal. Jelikož dojde ke snížení hladiny stresového hormonu kortizolu v krvi, zklidníte se. Naopak se u vás zvýší hladina spánkového hormonu melatoninu. Těžká peřina zpomaluje srdeční činnost, bude se vám tak i lépe usínat.

Zdroj: Shutterstock.com

2. Zlepší se kvalita vašeho spánku

Budete spát déle a nebudete se během noci tak často probouzet. Těžká přikrývka navíc zajistí, že se nebudete v noci tolik hýbat, což by vás mohlo rušit při spánku. A navíc, díky kvalitnímu spánku budete mít ráno po probuzení mnohem lepší náladu.

3. Zbavíte se sklonu k úzkostem a depresím

Pokud začnete spát pod těžší peřinou, dojde k tomu, že se vám v krvi zvýší hladina hormonu dobré nálady serotoninu. Tímto způsobem můžete odbourat také případný sklon k úzkostem a depresím.

Autor:
Publikováno: 7. 5. 2019 12:00 Nahlásit obsah