Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

4 zlozvyky, které negativně ovlivňují váš sexuální život

4 zlozvyky, které negativně ovlivňují váš sexuální život Zdroj: Shutterstock

Naše libido negativně neovlivňuje jen únava nebo bolest hlavy. Naše menší prohřešky, kterých se dopouštíme téměř denně, nejenže ovlivňují to, jak vypadáme, ale také to, jak moc na svého miláčka máme chuť.

Existuje celá řada prohřešků, které mohou mít na naši sexuální touhu vliv. My jsme si však vybrali 4 nejzásadnější:

Kouření cigaret

Nejenže cigaretový kouř nevoní příliš vábně, obsahuje i několik látek, které jsou pro naše tělo škodlivé. Co se však týče sexu, negativně jej ovlivňuje oxid uhelnatý, který snižuje okysličování krve, tím pádem může dojít k uzavření velmi důležitých cév.

V tomto případě jsou však v ohrožení spíše muži než ženy. Tento problém může totiž vést i k problémům s erekcí a co víc – snižuje plodnost.

Sladkosti

Když si občas zahřešíte s tabulkou čokolády, nic se neděje. Jde spíše o případy, kdy si sladké dopřáváte ve velkém množství a to denně. Nejenže se kila rapidně zvyšují, oslabujete si organismus o spoustu minerálních látek jako je zinek, selen, draslík i hořčík.

A jakmile v těle chybí některé látka či vitamín, naše tělo přestane správně fungovat. Proto se raději vyhýbejte slazení čaje a kávy a pijte raději vodu než přeslazené limonády.

Zdroj: Shutterstock.com

Nezdravé tuky

Jestliže váš jídelníček není ukázkový a několikrát za týden si dopřejete těžké omáčky, lahodné, ale mastné brambůrky a neodoláte ani fast foodu, zaděláváte si na docela velký problém.

Z této stravy, kromě rychle nabité energie, nezískáte vůbec nic. Nic zdravého, nic prospěšného. Jsou to všechno těžká jídla, které zaměstnají vaše trávení na několik hodin, a ve výsledku jste unaveni mnohem více než před jídlem.

Alkohol

Občasná sklenička dobrého vína ještě nikdy nikomu neuškodila. Jenže málokdy zůstává u pár skleniček a člověk dokáže rychle překročit svou míru.

Většina opilých lidí buďto není schopna jakékoliv sexuální aktivy, a pokud i přesto, většinou si tuto zkušenost ani neužijí. Samostatnou skupinkou jsou alkoholici či alkoholičky. U těchto lidí se nadměrná konzumace alkoholu projevuje nejen po zdravotní a fyzické stránce ale už i po té psychické.

Autor:
Publikováno: 7. 2. 2022 16:37 Nahlásit obsah