Jak vyžehlit zmačkané oblečení bez žehličky: V nouzi nejvyšší pomůže ocet a horká sprcha

Jak vyžehlit zmačkané oblečení bez žehličky: V nouzi nejvyšší pomůže ocet a horká sprcha Zdroj: Shutterstock.com

Máte ráno naspěch, ale nestihli jste si vyžehlit oblečení, které si chcete vzít na sebe? Nevadí. Tento problém během chvíle vyřešíte, i když do ruky nevezmete žehličku. Vyzkoušejte několik triků, díky kterým vyžehlíte zmačkané oblečení i bez jejího použití.

Při ranním sprchování prádlo vyvěste poblíž sprchového koutu

Co se zmačkanou blůzou nebo košilí? Pověste jej na ramínko, které zavěste co nejblíž sprchového koutu nebo vany. Poté si dopřejte horkou sprchu. Horká pára vyhladí na oblečení ty nejviditelnější záhyby. Tento fígl vám přijde vhod i během cestování, při kterém si obvykle s sebou neberete žehličku.

Tip: Jestliže potřebujete v rychlosti vyžehlit zmačkaný límec nebo manžetu, pomůže vám i žehlička na vlasy. Před užitím tohoto přístroje se však přesvědčte, že je jeho povrch čistý.

Zdroj: Shutterstock.com Sáhněte po fénu

Jestli až ve spěchu zjistíte, že je vaše oblečení zmačkané, rozhodně nepropadejte panice. Pomačkané oblečení rozložte na čistou a rovnou plochu a zapněte vysoušeč vlasů na teplý vzduch, kterým budete prádlo rovnoměrně fénovat ve vzdálenosti 15 až 20 centimetrů. Zmačkané části a záhyby zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Mějte po ruce žehlicí sprej

S pomačkaným prádlem a vyrovnáním jeho záhybů vám po ránu pomůže také speciální žehlicí sprej. Tuto žehličku ve spreji, která vám přijde vhod hlavně na cestách a během dovolené, běžně koupíte v kamenných obchodech i v e-shopech.

Zdroj: Shutterstock.com Spolehněte se na obyčejný ocet

Nemusíte se ovšem spoléhat na kupované žehlicí spreje. Stejnou službu vám udělá jejich ekologická varianta, která je levná a neobsahuje žádnou chemii. Konkrétně jde o klasický lihový ocet, který dokáže změkčit prádlo. Vytvořte si roztok z jednoho dílu octa a 3 dílů vody, který nalijte do rozprašovače. Tímto roztokem zmačkané oblečení rovnoměrně postříkejte a nechte jej uschnout vyvěšené na ramínku.

Máte víc času? Pomůže vám sušička

Jestliže máte po ránu zhruba 20 minut navíc, vyhladit zmačkané prádlo vám pomůžete také sušička. Navlhčete kapesník nebo část ponožky a spolu se zmačkanou košilí, kalhotami či blůzou je vložte do sušičky. Toto zařízení zapněte na střední výkon a prádlo v něm sušte zhruba 15 minut. Po uplynutí této doby oblečení ze sušičky vyjměte a rukama jej vyhlaďte. Poté jej můžete ještě vyvěsit.

Autor:
Publikováno: 24. 7. 2020 12:00 Nahlásit obsah