Kategorie Sezonní recepty

Článek
Cuketové kuličky se sýrem: Tento slaný recept z cukety podávejte s bramborovou kaší
Cuketové kuličky se sýrem: Tento slaný recept z cukety podávejte s bramborovou kaší Nevíte, co uvařit k obědu? Pokud zároveň dumáte, co s úrodou cuket, připravte si báječné cuketové kuličky se sýrem, které můžete podávat se šťouchanými brambory nebo bramborovou kaší. Příprava sýrovo-cuketových kuliček je podle následujícího receptu velmi snadná a výsledek vám bude zaručeně chutnat.
Článek
Cuketový tatarák: Jednoduchý recept, který je skvělý hlavně na topince
Cuketový tatarák: Jednoduchý recept, který je skvělý hlavně na topince Přemýšlíte, jak zužitkovat úrodu cuket? Jestli máte zároveň rádi pikantní pokrmy, připravte si cuketový tatarák. Jedná se o opravdovou pochoutku, kterou jenom stěží rozeznáte od oblíbeného tatarského bifteku. Jak si tedy cuketový tatarák připravit?
Článek
Cukeťák, cuketový bác nebo dráteník: Tento slaný recept z cukety má spoustu názvů, ale jednu přípravu
Cukeťák, cuketový bác nebo dráteník: Tento slaný recept z cukety má spoustu názvů, ale jednu přípravu Také každým rokem řešíte, co s úrodou cuket? Pokud jste už letos pekli cuketový perník nebo cuketovou bábovku, zkuste si tuto zeleninu připravit také naslano. Velmi oblíbený je zejména cukeťák. Tento slaný recept z cukety je známý také pod názvem cuketový bác nebo dráteník. Připravte si jej podle našeho receptu a budete se oblizovat až za ušima.
Článek
Levandulový sirup za studena: Má snadnou přípravu, ale neskutečnou chuť
Levandulový sirup za studena: Má snadnou přípravu, ale neskutečnou chuť Milujete uklidňující vůni levandule? Z této aromatické bylinky se sytě fialovými květy si rozhodně připravte domácí levandulový sirup. Zajímá vás, jak jej vyrobit, aby vám vydržel až do zimy? Vyzkoušejte následující recept na levandulový sirup za studena, který se ani po několika měsících od výroby nekazí.
Článek
Domácí nanuky 5x jinak: Vyzkoušejte recepty z jogurtu, jahod nebo banánu
Domácí nanuky 5x jinak: Vyzkoušejte recepty z jogurtu, jahod nebo banánu Domácí nanuky patří mezi dokonalé letní osvěžení, které je vhodné i pro děti. Zdravé domácí nanuky si můžete dle své chuti jednoduše vyrobit i doma. Máme pro vás celkem pět receptů na domácí nanuky, které rozhodně stojí za vyzkoušení.
Článek
Rychlý ovocný koláč na plech: Zamilujete si hrnkový recept s drobenkou
Rychlý ovocný koláč na plech: Zamilujete si hrnkový recept s drobenkou Dali byste si něco dobrého ke kávě? Co si tak upéct rychlý ovocný koláč na plech? Zvlášť v létě můžete vyzkoušet spoustu příchutí. Ať už se rozhodnete pro jahody, třešně, borůvky, ostružiny či meruňky, máme pro vás tip na hrnkový recept s drobenkou, po kterém se u vás doma jednoduše zapráší.
Článek
Jak správně sušit šípky: Přírodní vitaminy zachováte díky troubě i sušičce
Jak správně sušit šípky: Přírodní vitaminy zachováte díky troubě i sušičce V říjnu nastává vhodný čas na sběr šípků. Tyto červené plody vynikají vysokým obsahem vitaminu C i blahodárným vlivem na imunitu. Abyste čaj z šípků mohli popíjet celou zimu, měli byste si je nejprve nasušit. Při sušení šípků v troubě či sušičce dbejte na správnou dobu i teplotu, jedině tak zachováte v plodech co nejvíce přírodních vitaminů.
Článek
Krémová polévka z pečené zeleniny chutná skvěle. Dodá také vitaminy a zahřeje
Krémová polévka z pečené zeleniny chutná skvěle. Dodá také vitaminy a zahřeje Přemýšlíte, co dobrého byste si dali v průběhu podzimních měsíců k večeři? Chcete-li si pochutnat, pořádně se nasytit, a navíc se zahřát a doplnit potřebné vitamíny, připravte si krémovou polévku z pečené zeleniny. Její příprava je naprosto jednoduchá, ovšem výsledek stojí za to.
Článek
Rebarbora se vrací na výsluní. V české kuchyni je součástí stovky receptů
Rebarbora se vrací na výsluní. V české kuchyni je součástí stovky receptů Rebarbora se v posledních letech dostává v české kuchyni opět na výsluní. Dužnaté řapíky této rostliny, které mají specifickou chuť, můžete přidávat do buchet, koláčů či dezertů. Výborný je také jahodový džem obohacený o rebarboru. Víte ale, co vše rebarbora přináší vašemu zdraví?
(1) Načíst více