Ranní návyky, díky kterým zlepšíte svou produktivitu i zdraví

Ranní návyky, díky kterým zlepšíte svou produktivitu i zdraví Zdroj: www.shutterstock.com

Možná už jste přemýšleli nad tím, proč máte během dne tak málo energie. Cítíte se ospalí, pronásledují vás chutě na sladké a nechápete, kde ostatní berou energii jít po práci ještě cvičit. Jednou z mnoha příčin mohou být právě ranní návyky, které mají velký vliv na to, jaký bude náš celý zbytek dne.

Tento scénář vám možná bude znít trochu povědomě. Ráno vstáváte až po třetím zazvonění budíku a ve spěchu se tak následně chystáte do práce či do školy. Snídani samozřejmě nestíháte, a pokud náhodou ano, jedná se o v rychlosti zhltnutý rohlík, koblížek či sladké cereálie, které ovšem nezapomenete zapít kávou. Zhruba takto vypadají rána mnohých lidí, kteří si stěžují na to, že se během dne cítí vyčerpaní a kteří po příchodu domů mají jen tolik energie, že stačí vyluxovat lednici.

Věřte, že právě naše ranní rutina může z velké části ovlivňovat náš život a ve chvíli, kdy tyto nezdravé zvyky vyměníme za ty správné, budeme se rázem cítit o mnoho lépe. Osvědčí se nejen těm, kteří se snaží redukovat svou hmotnost, ale i těm, kteří se v životě cítí vystresovaní a vyčerpaní.

Vstávejte každé ráno s úsměvem Zdroj: www.shutterstock.com

V našem dnešním videu, které najdete níže, jsme si pro vás připravili 5 ranních návyků, které můžete bez problému zařadit i do svého života. Dozvíte se proč a jak vstát už při prvním zazvonění budíku, proč bychom měli dbát na pitný režim už ráno a co bychom měli i neměli snídat.

Pokud vás tipy na zdravé ranní návyky zajímají, podívejte se na naše video:

Autor:
Publikováno: 12. 2. 2019 10:00 Nahlásit obsah