10 nejlepších receptů na vánoční cukroví: Je libo košíčky Izidor, domácí Raffaelo, sádlové koláčky nebo medové kuličky?

10 nejlepších receptů na vánoční cukroví: Je libo košíčky Izidor, domácí Raffaelo, sádlové koláčky nebo medové kuličky? Zdroj: Shutterstock.com

Už víte, kolik druhů vánočního cukroví letos napečete? Jelikož vánočního cukroví není nikdy dost, máme pro vás deset osvědčených receptů na rychlé, snadné, nepečené i náročnější druhy. Do přípravy, kterého vánočního cukroví se tedy můžete pustit?

Medovníkové kuličky

K nejoblíbenějšímu vánočnímu cukroví patří jednoznačně medovníkové kuličky. Tato sladká delikatesa připomíná chutí medovník nebo Marlenku. Příprava medovníkových kuliček podle receptu, který pro vás máme ZDE, jde velmi jednoduchá, ovšem výsledek je dokonalý. Toto vánoční cukroví vám zachutná tak, že se do jeho přípravy budete pouštět rok co rok.

Vanilkové rohlíčky

Kdo by nemiloval vanilkové rohlíčky? V letošním roce zkuste toto oblíbené vánoční cukroví trochu obměnit. Upečte si podle tohoto receptu vanilkové rohlíčky bez vajíčka. Jejich příprava je jednoduchá. Hotové vanilkové rohlíčky jsou však křehčí a jejich chuť vás nad očekávání překvapí.

Zdroj: Shutterstock.com Sádlové koláčky

Sádlové koláčky plněné marmeládou nebo povidly patří ke klasickému vánočnímu českému cukroví, které rok co rok dělaly naše babičky a prababičky. Připravte si sádlové koláčky letos podle tohoto receptu. Garantujeme, že se po nich na talíři velmi rychle zapráší.

Košíčky Izidor

Které další vánoční cukroví nesmí rozhodně chybět na svátečně prostřeném stole? Jednoznačně košíčky Izidor. Příprava tohoto oblíbeného vánočního cukroví je sice časově náročnější, ale výsledek bude stát za to. Košíčky Izidor, jejichž recept je ZDE, se vám za vaše snažení odmění božskou chutí.

Nepečené kokosové kuličky

Jaké by to byly vánoční svátky bez kokosových kuliček? Recept na kokosové kuličky, který pro vás máme ZDE, je snadný a rychlý, díky čemuž jej hravě zvládnou i vaše děti. Toto vánoční cukroví patří díky své vynikající chuti mezi nejoblíbenější. Aby se vyjímalo i na sváteční tabuli, vkládejte před servírováním hotové kokosové kuličky do papírových košíčků.

Zdroj: Shutterstock.com Marokánky

Dalším oblíbeným českým vánočním cukrovím jsou jednoznačně marokánky. Tyto placičky plné oříšků a kandovaného ovoce, které jsou polité čokoládou, se doslova rozplývají na jazyku. Recept na marokánky pro vás máme ZDE. Dobrou zprávou je, že jej můžete dle chuti obměňovat. Do marokánek totiž můžete přidávat různé druhy oříšků či kandovaného ovoce.

Skořicové dortíčky

Milujete vůni skořice? V tom případě si letos podle tohoto receptu upečte také skořicové dortíčky. Kromě skořice tomuto vánočnímu cukroví vévodí příjemná chuť mletých vlašských ořechů a také meruňkové marmelády, pomocí níž jsou jednotlivé kousky spojeny.

Domácí Raffaello

Připravujete si každým rokem na Vánoce také domácí Raffaello? Toto vánoční cukroví můžete klidně mlsat bez výčitek. A to tehdy, pokud si jej připravíte podle našeho receptu. Nízkokalorické domácí Raffaello totiž místo slazeného kondenzovaného mléka obsahuje jemný tvaroh. Chuť této dietnější verze vánočního cukroví je přesto vynikající.

Zdroj: Shutterstock.com Medové perníčky

Vánoce bez medových perníčků nejsou rozhodně tím pravým ořechovým. Toto vánoční cukroví si napečte s dostatečným předstihem, jedině tak budou perníčky během vánočních svátků měkké a vláčné. Receptů na medové perníčky existuje celá řada. Při jejich pečení se nám však osvědčil tento recept. Nevíte, čím medové perníčky zdobit? V tomto článku jsme sepsali recepty na nejlepší polevy

Vinné cukroví

Hlavní přísadou tohoto vánočního cukroví je víno. Jelikož se vinné cukroví připravuje pouze ze čtyř surovin, podle tohoto receptu jej zvládnete upéct levou zadní. Vinné cukroví je rychlovkou mezi vánočním cukroví, ovšem má i vynikající chuť. Kromě toho je příjemně křupavé a křehké.

Autor:
Publikováno: 1. 12. 2020 10:13 Nahlásit obsah