Nejnovější články

Článek
4 tipy, jak si zjednodušit předvánoční úklid
4 tipy, jak si zjednodušit předvánoční úklid Vánoce opět klepou na dveře. Aby byly opravdu dokonalé, měli byste si vyhradit čas na předvánoční úklid. Ve srovnání s nákupem vánočních dárků či pečením cukroví je předvánoční úklid nutnou záležitostí, na kterou se snad žádný z nás netěší. Aby tomu tak letos nebylo, přinášíme vám tipy na to, jak si předvánoční úklid zjednodušit.
Článek
Přeběh ČR poslepu – nevidomý Ondřej vydává deník
Přeběh ČR poslepu – nevidomý Ondřej vydává deník Nevidomý sportovec Ondřej Zmeškal šíří svůj nakažlivě optimistický přístup k životu nejen skrze příspěvky na svém FB profilu. Aktuálně se chystá vydat svůj deník z originální akce Přeběh ČR „600 km poslepu“, a vzít nás na tohle bláznivé dobrodružství s sebou...
Článek
Kloktací test na koronavirus se brzy objeví na tuzemském trhu. Gargtest vyvinuli čeští vědci
Kloktací test na koronavirus se brzy objeví na tuzemském trhu. Gargtest vyvinuli čeští vědci Kdo postoupil PCR testy na koronavirus, během kterých se zavádí dlouhá tyčinka do nosu, určitě potvrdí, že nejde o nic příjemného. Čeští vědci ve čtvrtek 26. listopadu seznámili veřejnost s bezbolestnou metodou testování na covid. Jde o kloktací test Gargtest, který by se měl brzy objevit na českém trhu.
Článek
Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Nadčasový modrý odstín sluší vánočnímu stromečku i sváteční tabuli
Barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Nadčasový modrý odstín sluší vánočnímu stromečku i sváteční tabuli Přemýšlíte nad tím, jakým způsobem letos nazdobíte vánoční stromeček, sváteční tabuli nebo rovnou celý svůj dům? Do zdobení se můžete pustit i s ohledem na trendy letošního adventu, které říkají, že barvou Vánoc 2020 je klasická modrá. Proč tedy letošní vánoční svátky nepojmout “modře”? Přinášíme vám inspiraci, jak na to.
Článek
Recept na vánoční likér z ledových kaštanů: Pochutnáte si na něm nejen na Štědrý den
Recept na vánoční likér z ledových kaštanů: Pochutnáte si na něm nejen na Štědrý den K vánočním svátkům nepatří pouze vaječný koňak. Co vyzkoušet i další sladké pití, na kterém si během adventu zaručeně pochutnáte? Bezkonkurenční je vánoční likér z ledových kaštanů, na který vám bude dostačovat pět základních ingrediencí. Pro děti můžete tuto dobrotu připravit také v nealkoholické verzi.
Článek
10 nejlepších receptů na vánoční cukroví: Je libo košíčky Izidor, domácí Raffaelo, sádlové koláčky nebo medové kuličky?
10 nejlepších receptů na vánoční cukroví: Je libo košíčky Izidor, domácí Raffaelo, sádlové koláčky nebo medové kuličky? Už víte, kolik druhů vánočního cukroví letos napečete? Jelikož vánočního cukroví není nikdy dost, máme pro vás deset osvědčených receptů na rychlé, snadné, nepečené i náročnější druhy. Do přípravy, kterého vánočního cukroví se tedy můžete pustit?
Článek
Česko ve čtvrtek 3. prosince přechází do 3. stupně PES: Přinášíme přehled, co platí
Česko ve čtvrtek 3. prosince přechází do 3. stupně PES: Přinášíme přehled, co platí Česká vláda rozhodla, že se ve čtvrtek 3. prosince přesouváme ze čtvrtého do třetího stupně protiepidemického systému PES. Čeká nás tedy další rozvolňování opatření, která mají zastavit šíření nového koronaviru v Česku. Víte tedy, s čím konkrétně počítat? Máme pro vás stručný přehled.
Článek
Americký kadeřník dokazuje, že šedivé vlasy mají šmrnc. Mění ženy k nepoznání a vyzdvihuje jejich přirozenost
Americký kadeřník dokazuje, že šedivé vlasy mají šmrnc. Mění ženy k nepoznání a vyzdvihuje jejich přirozenost Nemůžete se dočkat, až zase otevřou kadeřnické salony, protože váš trápí několikacentimetrové odrosty? Dámský kadeřník Jack Martin z amerického Los Angeles by vám poradil, ať si svůj přirozený odstín zbytečně nepřekrýváte další barvou. Tento vlasový odborník na svém Instagramu názorně ukazuje, že ženám jejich šedivé vlasy opravdu sluší.
Článek
Zvyky a tradice během adventu: Znáte je všechny?
Zvyky a tradice během adventu: Znáte je všechny? První adventní neděli zapálíme první svíčku na adventním věnci. Tímto dnem začíná doba adventu, která je spojena se spoustou tradic a zvyklostí. Víte, které z nich dodržovat?
Článek
Tipy na nejkrásnější adventní věnce: Inspirujte se a vyrobte si adventní věnec tentokrát sami
Tipy na nejkrásnější adventní věnce: Inspirujte se a vyrobte si adventní věnec tentokrát sami Jistě souhlasíte, že když si vyrobíte adventní věnec svémocí, budete z něj mít větší radost, než kdybyste si jej kupovali v obchodě. Dochází vám v letošním roce inspirace? V tom případě pro vás máme ochutnávku těch nejkrásnějších adventních věnců různých tvarů a materiálů, které mohou během letošního adventu krášlit i váš domov.
Článek
Vánoční stromeček si bez výčitek ozdobte dříve. Podle psychologů zdobení s předstihem zlepšuje náladu a navozuje pocit štěstí
Vánoční stromeček si bez výčitek ozdobte dříve. Podle psychologů zdobení s předstihem zlepšuje náladu a navozuje pocit štěstí Kdy zdobíte vánoční stromeček? Ráno 24. prosince, anebo už několik dnů či týdnů před Vánoci? Pokud patříte do druhé skupiny a ostatní se vám smějí, že neznáte vánoční tradice, zůstaňte nad věcí. Psychologové totiž tvrdí, že čím dříve si vánoční stromeček ozdobíte, tím budete šťastnější. V současnosti vám to přijde více než vhod.
Článek
Plošné testování v Česku proběhne během prosince, tvrdí premiér Babiš. První na řadu mají přijít učitelé, od 18. prosince zbývající občané
Plošné testování v Česku proběhne během prosince, tvrdí premiér Babiš. První na řadu mají přijít učitelé, od 18. prosince zbývající občané Premiér Andrej Babiš promluvil o tom, že občané Česka mohou před Vánoci zdarma podstoupit plošné testování antigenními testy. Zda jste covid negativní, či pozitivní, budete moci zjistit zhruba od 18. prosince. V rámci plošného testování mají dle Babiše přijít ještě dříve na řadu učitelé.
Článek
Po svaté Kateřině nastává předadventní čas. Dle tradice období po 25. listopadu do 1. adventní neděle patří velkému předvánočnímu úklidu
Po svaté Kateřině nastává předadventní čas. Dle tradice období po 25. listopadu do 1. adventní neděle patří velkému předvánočnímu úklidu Naši předkové slavili svátek svaté Kateřiny, který připadá na 25. listopadu, ve velkém. Před příchodem Adventu se konaly poslední taneční zábavy. Období mezi svátkem svaté Kateřiny a 1. adventní nedělí však bylo kromě svatokateřinské zábavy také ve znamení předvánočního úklidu. Co konkrétně patřilo k nedílným tradicím předadventního času?
Článek
Vánoční dárky podle znamení zvěrokruhu: Býky potěšíte luxusem, Raky dárkem od srdce
Vánoční dárky podle znamení zvěrokruhu: Býky potěšíte luxusem, Raky dárkem od srdce Nevíte, co letos svým bližním pod stromeček? Zkuste jim tentokrát nakoupit vánoční dárky podle jejich znamení zvěrokruhu. Každé hvězdné znamení má totiž jiné preference a během Štědrého večera jim vykouzlí úsměv na tváři vždy něco jiného. Jaké dárky jsou tedy pro jednotlivá znamení tím pravým?
Článek
Jak zpomalit zrání banánů a jejich rychlému hnědnutí: Banány skladujte mimo další ovoce a jejich horní část zabalte do fólie
Jak zpomalit zrání banánů a jejich rychlému hnědnutí: Banány skladujte mimo další ovoce a jejich horní část zabalte do fólie Všichni to známe. Koupíme si v obchodě zelenožluté banány a myslíme si, že nám doma vydrží alespoň týden. Jenže chyba lávky, banány začnou velmi rychle zrát a hnědnout, proto je musíme co nejdříve sníst. Příliš rychlé dozrávání banánů však nemusí být pravidlem. Máme pro vás několik tipů, jak jej zpomalit a banány si tak dostatečně vychutnat.
Článek
Britští manželé počali přirozenou cestou trojčata. K odlišení svých holčiček používají lak na nehty
Britští manželé počali přirozenou cestou trojčata. K odlišení svých holčiček používají lak na nehty Děti jsou jako dar. Ale šance, že čekáte jednovaječná trojčata, se rovná doslova malému zázraku. Své by vám o tom řekli Sian a Aaron Palfreyovi, kteří během rutinního těhotenského ultrazvuku přišli na to, že přirozenou cestou počali rovnou tři identické přírůstky. Jak se naučili žít se svými třemi holčičkami, které si jsou podobné jako vejce vejci?
Článek
Vánoční manikúra se nese ve znamení třpytek, pletených svetrů a sněhových vloček. Blýskněte se o letošních Vánocích krásnými nehty
Vánoční manikúra se nese ve znamení třpytek, pletených svetrů a sněhových vloček. Blýskněte se o letošních Vánocích krásnými nehty Vánoční svátky opět po roce klepou na dveře. Vánočně přitom nemusíte vyzdobit pouze svůj domov, ale také sama sebe. Co říkáte například nehtům s vánoční tematikou? Přinášíme vám nejnovější trendy v manikúře, které vévodí letošním Vánocům. Hlavní roli hrají třpytky, motivy pletených svetrů i jemných sněhových vloček. Jak se vám líbí?
Článek
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí Česká republika přechází v pondělí 23. listopadu v rámci protiepidemického systému PES z pátého stupně do mírnějšího čtvrtého stupně. Co to pro nás v praxi znamená? Prodlouží se například provoz obchodů či výdejních okének a zákaz nočního vycházení bude o několik hodin kratší. Přinášíme podrobný přehled, co nově od 23. listopadu platí.
Článek
Recept na vinné cukroví ze čtyř surovin si zamilujete. Hlavní přísadou této rychlovky mezi vánočním cukrovím je bílé víno
Recept na vinné cukroví ze čtyř surovin si zamilujete. Hlavní přísadou této rychlovky mezi vánočním cukrovím je bílé víno Odrazuje vás, že je příprava vánočního cukroví příliš pracná a zdlouhavá? Pokud chcete mít přesto na sváteční tabuli něco sladkého na zub, to pravé pro vás je vinné cukroví. Jeho příprava je opravdová rychlovka, díky čemuž jej zvládnete udělat klidně i na poslední chvíli.
Více článků